20 głosów
Sc20150130 001620

Platforma w komórce sugestia Zwieńczone trofeum

Witam,
na początku jak większość, gratuluję kampanii reklamowej i pomysłu, ale przechodząc do sugestii/uwagi/pytania, nie wiem czy platforma była docelowo dostosowywana do trybu komórkowego/tabletowego, natomiast jeśli tak, to coś poszło nie tak, ponieważ miałem różne problemy jeżeli chodzi o przeglądanie/przesuwanie strony na komórce, taki przykładowy zrzut: http://mirabar.eu/plikiprox/SC20150130-001620.png
Ekranu przeglądarki nie dało się przesunąć wyżej. Co ciekawe przy zmianie trybu wyświetlania na poziomy robiły się jeszcze większe problemy, widać było tylko to co jest do "Menadżer wysyłania" a przesuwanie strony w dół nic nie dawało - ciągle wracało na samą górę. Telefon to samsung gt-i5510, android 2.3.6.

Proximus 2015-01-30 00:26
Odpowiedź główna

loozacc, świetna sugestia, będziemy nad tym działać! +10 XP

Kto głosował: Jaro070   maciekpod   Whoa   p4ntof3l   Natalia_93   KrasnaleK   mati9815   sylw1905   Zeri   zaba37   prosnet   paradu   wmajonez   Daviv   Vipsty   khartv   kilbill   Draco   poiuytrewq   Proximus  

Komentarze

Tomek - UniCloud Team
Tomek - UniCloud Team
Odpowiedź główna   UniCloud jest trochę bardziej skomplikowanym mechanizmem niż standardowa strona firmowa w RWD (Responsive Web Design) albo aplikacja mobilna prostej platformy. Z tego względu nie myśleliśmy nad wersją dostosowaną do telefonów. Jeśli jednak znajdą się zwolennicy stworzenia UniCloud na telefony komórkowe czy tablety - na pewno zastanowimy się nad takim rozwiązaniem :)

Jakie opcje byłyby najbardziej przydatne w takiej aplikacji? A może jednak strona responsywna z pełną funkcjonalnością byłaby lepszym rozwiązaniem?

2015-01-30 13:56


loozacc
loozacc
Nie oczekiwałbym od Unicloud przejścia na RWD z prostego powodu - RWD wymusza używanie i stosowanie pewnych zwyczajów, które mogłyby utrudnić i skomplikować korzystanie z platformy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest opcja w postaci aplikacja mobilna (z zastrzeżeniem, aby była dostępna na iOS/WP oraz Androida; tak - Windows Phone także; tutaj można zaprojektować naprawdę piękny kafelkowy interfejs).
Co do funkcjonalności samej aplikacji:
- na pewno podgląd środowisk w czasie rzeczywistym;
- możliwość uruchamiania środowisk w uproszczonej formie;
- podgląd, na żywo, wykorzystania zasobów;
- możliwość skalowania/przydzielania nowych zasobów,
- nadawanie uprawnień userom;
- możliwość zatrzymywania/startowania środowisk;

Lista oczywiście może być ciut większa, natomiast na pewno te rzeczy bardzo by się przydały :)

2015-02-04 10:45


UniCloud
UniCloud
Odpowiedź główna   loozacc, świetna sugestia, będziemy nad tym działać! +10 XP

2015-02-05 17:18